banner
shape

VENTİLATÖR

shape
shape

Ventilatör

slider

Ventilatör kamuoyunda bilinen adıyla solunum cihazları, nefes alabilen havayı akciğerlerin içine ve dışına hareket ettirerek mekanik ventilasyon sağlamak, fiziksel olarak nefes alamayan veya yetersiz nefes alan bir hastaya nefes vermek için tasarlanmış bir makinedir. Ventilatörler ağırlıklı olarak yoğun bakım tıbbı, evde bakım ve acil tıpta (bağımsız üniteler olarak) ve anesteziyolojide (bir anestezi makinesinin bir bileşeni olarak) kullanılır. Modern ventilatörler, basınç ve akış özelliklerinin bireysel bir hastanın ihtiyaçlarına tam olarak uyarlanmasını sağlamak için küçük bir gömülü sistem tarafından elektronik olarak kontrol edilir.

Genellikle test balonu ile çalışıp çalışmadığı test edilen Ventilatör, solunum sıkıntısı yaşayan hastalarda akciğerler için önemli bir unsur olmaktadır. Kesintisiz bir güç kaynağına bağlı olan ventilatör, hastanın solunum fonksiyonlarını sağlamaktadır. Ventilatör ayarları yoğun bakım hemşireleri ve doktorlar tarafından sağlanmaktadır.

Ventilatör Cihazı Nerede Kullanılır?

Sağlık alanında kolaylık sağlayan birçok cihazdan biri olan ventilatörler, pek çok hasta için hayati önem taşır. Özellikle, cihaza bağlı olarak nefes alabilen hastalar hayatın her alanında ventilatör desteğine ihtiyaç duyar. Bu nedenle, ventilatör cihazları farklı kullanım alanlarına ve ortamlara hitap edecek şekilde tasarlanır. Ventilatör cihazı özellikle hastane ve yoğun bakım ünitelerinde sıklıkla ihtiyaç duyulanlar arasında yer alır. Acil tıpta ve anesteziyolojide ventilatör cihaz desteği gerekli olan ürünler arasındadır.

Non-invaziv ve İnvaziv

Bir Telefon Uzağınızdayız

Türkiye başta olmak üzere, Avrupa ve Ortadoğu’da hizmet sunmaktayız.

İletişime Geç