slider
slider

Cerrahi Motorlar

banner
banner

Cerrahi Motorlar

headerslider

Hastanelerde sağlık hizmetlerinin kesintisiz ve etkin bir şekilde sağlanabilmesi için sağlık personelinin yanında çok çeşitli malzeme, cihaz (ortopedi cerrahi motor sistemi gibi) ve hizmetlere ihtiyaç duyulmaktadır. Hastanelerde yaklaşık olarak 7.000 – 10.000 kalem malzeme kullanılmaktadır. Bu malzemelerin kalitesinin ve tedarik zamanının insan sağlığı üzerindeki etkisi düşünüldüğünde, satın alma süreçlerinin karmaşıklığı ve önemi daha net ortaya çıkmaktadır.

Satın alma biriminde yer alan personelin tüm kalemlerdeki malzeme ve cihazların teknik özelliklerine hakim olması çok zordur. Bu sebeple, bu yazıda ortopedi cerrahi motoru nedir, sahip olması gereken teknik özelliklerin minimum ve maksimum değerleri nelerdir ve cerrahi motor satın alması yaparken teknik özellikler dışında nelere dikkat edilmelidir gibi sorular sorulmaktadır.

    Cerrahi Motor Kullanım Uyarıları

  • Operasyondan önce cihazın bataryasının tam dolu olduğuna dikkat edilmeli.
  • Yapılacak işleme uygun başlık takıldığından emin olunmalı.
  • Operasyondan sonra başlıklar dezenfekte edilmeli.
  • Tek kullanımlık olanlar çöpe atılmalı.

Cerrahi motorların çalışma prensibi yüksek kas gücü ve ince işçilik gerektiren operasyonların kolayca yapılması üzerine dayanır. Yüksek tork gücüne sahip bu cerrahi motorlar 90.000 devire kadar çıkabilir. Motor, genellikle gelen elektrik enerjisini dönme enerjisine çevirerek başlığına iletir uçtaki başlığın cinsine göre operasyon uygulanır.

Cerrahi Motor

Bir Telefon Uzağınızdayız

Türkiye başta olmak üzere, Avrupa ve Ortadoğu’da hizmet sunmaktayız.

İletişime Geç