banner
banner

KAMERA SİSTEMLERİ

shape
shape

Kamera Sistemleri

banner

Kamera Sistemleri terimi, birden fazla kameranın bir araya getirilerek, güvenlik sistemleri, geçiş sistemleri, kontrol sistemleri ve benzeri durumlar için bazen sadece görüntü, bazen de ses eşliğinde kaydı, saklanması ve gerektiğinde izlenmesini, dışa aktarılmasını sağlayan sistemler için kullanılır.

Bir bütün olarak yüksek görüntüleme kalitesi, uygun grafik işlemcisi, CPU performansı, ekran görüntüsü ve yazılım uyumluluğuna sahiptir. Ameliyat sırasında cerrahlar için detayları mükemmel bir şekilde görselleştirirken, cerrahların ve diğer ameliyathane personelinin hastaya daha fazla yoğunlaşmasını sağlayarak ameliyat başarılarını önemli ölçüde arttırmaktadır. Uygun yazılım ve yüksek çözünürlüklü ekranlar ile uzmanların medikal görüntüleri daha iyi görebilmesini, inceleyebilmesini sağlamakta ve tanı koyabilmelerini kolaylaştırmaktadır.

    Kamera Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Kamera Seçimi; kameranın kullanılacağı yerin iç mekan veya dış mekan olduğuna göre, kameranın muhafazalı veya muhafazasız olmasına dikkat edilmeli.
  • Teknoloji; analog, ahd ve ip teknolojili kameralar arasından kullanım yeri ve amacımıza en uygun kamera sistemi tercih edilmeli.
  • Kayıt & Depolama; kaydedilen görüntülerin ne kadar süre boyunca saklanacağına karar verilmeli ve bu göz önünde bulundurularak depolama seçeneğine göre kamera sistemi tercih edilmektedir.
  • Çözünürlük; yine kamera sisteminin kullanılacağı yere ve duruma göre çözünürlük seçilmelidir.

Bilgisayarlar ameliyat esnasında ve sonrasında ihtiyaç duyulan tüm medikal bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşma imkânı sunmaktadır. Bu sayede sağlık ekibi teşhis ve izleme yapmak için dikkatlerini hastaya odakladıkları anda ihtiyaç duydukları tüm bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde erişebilirler. Artech Medikal Bilgisayarın medikal kamera görüntülerini kayıt özelliği ile gerçekleştirilen operasyonları arşivlenebilir, böylelikle eğitim amaçlı veya kongrelerde vaka incelemesi olarak sunulabilir.

Ekipmanlar

Bir Telefon Uzağınızdayız

Türkiye başta olmak üzere, Avrupa ve Ortadoğu’da hizmet sunmaktayız.

İletişime Geç