banner
banner

Hasta Yatakları

slider
slider

Hasta Yatakları

banner
hasta-yatagi

Fonksiyonel olan hasta yatağı kullanım alanları oldukça geniştir. Hastanelerde görmeye alışık olduğumuz hasta yataklarını diyaliz merkezlerinde, sağlık ocaklarında, güzellik merkezlerinde de kullanılır. Devlet ve özel hastanelerin hepsinde hasta yatakları kullanılır. Hastaların durumları dikkate alınarak odalarda manuel veya motorlu yatak çeşitlerinden biri tercih edilir. Yoğun bakım ünitelerinde trendelenburg modeller tercih edilir. Trendelenburg yataklar öne ve arkaya doğru dik bir şekilde konumlandırılarak yoğun bakımdaki hastanın tedavisine destek olur.

Hastanelerde doktor ve hemşireler çok sayıda hasta ile ilgilenmek zorunda olduğundan dolayı hasta bakımı için yatakların özellikleri çok önem arz eder. Hasta yatağı kullanım alanları arasında evler de vardır. Bazı hastalar, hastanedeki tedavisinden sonra evde dinlenmesi gerekebilir. Bazen hastanın iyileşme ihtimali olmayıp hayatının geri kalan kısmını yatakta geçirmesi gerekebilir. Ev tipi yataklar bakacak olan kişinin işlerini de hafifletmektedir. Herkes hastasının hemen iyileşip ayağa kalkmasını ister. Fakat gerçek böyle olmayınca hastanın beden ve ruh sağlığının iyi olması için hasta yatağı modeli tercihine dikkat edilmelidir. Hasta yatakları huzur evleri ve fizik tedavi merkezlerinde de kullanılır.

    Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Doktorunuzun ortopedik yatak için bir tavsiyesi olup olmadığını mutlaka öğrenin. Çünkü her rahatsızlığın kendine göre koşulları vardır ve genellememek faydanıza olacaktır.
  • 2 motorlu yataklar; Yatakta bulunan 2 motorhastanın baş ve ayak kısmını otomatik olarak alçaltıp yükseltir. Ortalama 150 kilo ağırlık taşıma kapasitesine sahip olan 2 motorlu yatakların yanlarındaki korkuluklar ve başlık, alüminyum, krom, ahşap gibi farklı malzemelerden üretilebilmektedir.
  • 3 motorlu yataklar; Bulunan 3 motor yatağın ayak, baş kısmının hareketliliğine ilave aşağı yukarı hareket etmesini de sağlar. 200 kilo taşıma kapasitesine sahip olan 3 motorlu yataklar hastaya ve bakıcısına konfor sunar.
  • 4 motorlu yataklar; Trendelenburg denilen özel bir sisteme sahip olan bu yataklar öne ve arkaya dik bir açıyla konumlanmasını sağlar. Sıklıkla yoğun bakımlarda kullanılan bu yataklarda ayak, baş kısmı hareketli olup aşağı yukarı hareketlenme özelliği de vardır.

Hasta yatağı nedir? Diye soranlara verilecek en güzel cevap; hastanın iyi olması için destek olan ürünlerdir. Hasta yatağı; üzerinde yatacak olan hastanın ihtiyaçları dikkate alınarak çeşitli özelliklerle donatılmış olan özel yataklardır. Baş, ayak kısmının hareketli olması, aşağı- yukarı hareketlenmesi hasta yatakları klasik yataklardan ayırır.

İşlevleri Nelerdir?

Bir Telefon Uzağınızdayız

Türkiye başta olmak üzere, Avrupa ve Ortadoğu’da hizmet sunmaktayız.

İletişime Geç